Twój koszyk jest pusty!
cat_title

Materac kieszeniowo - lateksowy Korfu 140x200

Model: Materac Korfu 140
Dostępność: 10
Cena: 771,21 PLN
Cena netto: 627,00 PLN
Ilość:
+ ــ
Przedmiotem sprzedaży jest materac kieszeniowo - lateksowy Korfu 140x200
 
 
WYMIARY:
 
szerokość: 140 cm
długość: 200 cm
wysokość: 17 cm
 
OPIS PRODUKTU:
 
1. Materac: Prezentowany materac to model Korfu. Jest to dwustronny materac, zbudowany ze sprężyn woreczkowych, oraz dwóch rodzajów pianki tapicerskiej. Jedna ze stron materaca wykonana jest z gładkiej 3 cm pianki o podwyższonej twardości T25T 
Druga strona wykonana jest z 3 cm pianki typu lateks. Pianka ta posiada szereg wgłębień i wypustek, które pod naciskiem zapadają się, a w miejscach nieobciążonych dolegają do powierzchni ciała  
 
2. Sprężyny: Sprężyny kieszeniowe charakteryzują się elastycznością punktową. Każda sprężyna umieszczona jest w osobnej kieszonce. Kieszonki wykonane są z tkaniny, dzięki czemu eliminowane są odgłosy uginających się sprężyn. Wszystkie kieszonki ( same woreczki kieszonek ) połączone są ze sobą, natomiast same sprężyny pozostają niezłączone, każda sprężyna jest w osobnym woreczku i każda pracuje samodzielnie. Zapewnia to punktową, niezależną od siebie reakcję na obciążenie. Dodatkowo sprężyny które zastosowaliśmy do produkcji naszych materacy posiadają 7 stref różnych twardości. Od strony nóg i głowy sprężyny mają najniższą twardość, natomiast w samym środku materaca twardość najwyższą. Zaletą tego typu rozwiązania jest lepsze dopasowanie się sprężyn ( powierzchni materaca ) do ciała.
 
W praktyce zastosowanie sprężyn kieszeniowych wpływa korzystnie na komfort snu z dwóch ważnych powodów : 
 1) Sprężyny pracują osobno więc nacisk na materac z jednej strony nie będzie bardzo odczuwalny z drugiej strony materaca ( ma to duże znaczenie przy użytkowaniu jednego materaca przez dwie osoby ).
 2) Sprężyny dobrze dopasowują się do ciężaru ciała i jego kształtu. Mała średnica sprężyn oraz niezależny system ich połączeń wpływa korzystnie na ukształtowanie się powierzchni materaca do kształtu kręgosłupa.
 
W naszych materacach zastosowaliśmy 272 szt sprężyn na 1 m2.
 
3. Pokrowiec: Zastosowana tkanina pikowana z podszytą flizeliną. Jest to tkanina wysokiej jakości. Pokrowiec posiada wszyty zamek na 3 długościach boków materaca. Tkanina posiada wszelkie niezbędne atesty dopuszczające ją do użytku jako tkaninę materacową. Wszystkie połączenia od strony wewnętrznej są zabezpieczone ściegiem overlokowym. Nasze pokrowce cechuje wysoka jakość i estetyka.
 
BUDOWA MATERACA :
 
- tkanina pikowana
- flizelina
- pianka t25t 3cm
- przekładka  filcowa
- sprężyny woreczkowe, wysokość 11 cm
- przekładka  filcowa
- pianka o wysokiej elastyczności typu LATEKS 
- flizelina
- tkanina pikowana
 
 
Materace objęte są gwarancją 24 miesięcy!!!